Odzyskiwanie danych z dysku SSD Silicon Power SP A55

Odzyskiwanie danych Silicon Power SP A55

Odzyskiwanie danych z dysku SSD Silicon Power SP A55

Odzyskanie danych z dysku SSD Silicon Power SP A55.

Niestety z racji zastosowanego kontrolera Silicon Motion SM2258XT dysk ten nie jest wspierany przez sprzęt do odzyskiwania danych PC-3000. Tym samym nie można do dysku wgrać gotowego loadera i zregenerować translatora.

Natomiast przy określonych objawach tego modelu dysku jest możliwość odzyskania danych używając PC-3000.

Zachowanie dysku  przy podłączeniu do komputera: jest wykrywany przez system operacyjny i przez chwile jest dostęp do danych a następnie dostęp się urywa.  Jeśli dysk wykazuje takie objawy to najprawdopodobniej dane można odzyskać.

W tym przypadku 100% potrzebnych danych zostało odzyskanych. Ale trzeba się spieszyć bo dostęp do danych może się skończyć!!!

Aby nie doprowadzić do utraty danych warto często robić kopie danych. Dyski SSD nie dają żadnych objawów przed uszkodzeniem więc nie można się zorientować, że coś się dzieje złego z dyskiem. Po prostu można wyłączyć komputer i już nie włączyć prawidłowo i nie mieć dostępu do danych.

Odzyskiwanie danych Silicon Power SP A55
Silicon Power SP A55
Odzyskiwanie danych Silicon Power A55 za pomocą PC-3000
Silicon Power SP A55

Oprócz modelu SSD Silicon Power A55 jest możliwość odzyskania danych z uszkodzonego dysku Silicon Power Slim S55,  Silicon Power Slim S55 (PS3111), Silicon Power Slim S60 i wielu innych.

LISTA WSPIERANYCH DYSKÓW SSD

W przypadku awarii dysku SSD zapraszamy do nas na bezpłatną wycenę.

Możliwość odzyskania danych w przypadku uszkodzeń firmware dysku  jest możliwa jedynie dla dysków opartych o interfejs ATA oraz SATA. W przypadku dysków opartych o interfejs PCI-E lub NVMe takich jak np: Samsung 960 Pro or Apple MacBook Pro Retina SSD’s nie ma możliwości odzyskania danych. Tego typu dyski nie posiadają standardowego kontrolera a część operacji jest wykonywana bezpośrednio przez procesor komputera. Właścicielom dysków PCI-E lub NVMe zalecamy naprawdę częste wykonywanie kopii bezpieczeństwa.