Odzyskiwanie danych Transcend SSD220

Odzyskiwanie danych z dysku SSD Transcend SSD220

Krótki film przedstawiający w dużym przyśpieszeniu proces odzyskiwania danych z dysku SSD Transcend SSD220

Zapraszam do obejrzenia krótkiego filmu przedstawiającego w dużym przyśpieszeniu proces odzyskiwanie danych z dysku SSD Transcend SSD220. Dysk SSD Transcend SSD220 wykrywany jest jako SATAFIRM. Dysk ten oparty jest o kontroler Transcend 02-3010, który często ulega niespodziewanym awariom.

Uszkodzenie najczęściej objawia się tym, że jeśli  sektory podejrzymy w HEX edytorze to zobaczymy że są wypełnione zerami. Dysk zachowuje się w ten sposób gdy dochodzi do uszkodzenia firmware dysku spowodowanego uszkodzeniem części komórek pamięci w układach NAND.

Z uwagi na zastosowany kontroler  proces odzyskanie danych Transcend 02-3010 wymaga podłączenia dysku za pomocą adaptera PATA-SATA. Adapter jest konieczny aby uruchomić dysk w trybie technologicznym. Tylko w tym trybie za pomocą specjalistycznego narzędzia PC-3000 SSD  firmy AceLab jest możliwość odbudowy translatora dysku i uzyskania dostępu do danych. Ilość uszkodzonych komórek pamięci ma wpływ czy odzyskamy wszystkie dane czy tylko ich część.

 

Oprócz modelu Transcend SSD220 jest możliwość odzyskania danych z uszkodzonego dysku GOODRAM CX300, GOODRAM CX400, GOODRAM CX100,  GOODRAM S400U, GOODRAM IRDM Pro, ADATA SP550, ADATA SU650, ADATA SU800. Oraz wielu innych:  AMD Radeon R3, Apacer AS350 Panther, AMD Radeon R5, CFast Lexar Professional 3400, Corsair Force LX, Crucial BX100, Crucial BX500, WD Green i wielu innych.

LISTA WSPIERANYCH DYSKÓW SSD

W przypadku awarii dysku SSD zapraszamy do nas na bezpłatną wycenę.

Odzyskanie danych Goodram CX400

Odzyskiwanie danych z dysku SSD GOODRAM CX400

Odzyskiwanie danych z dysku SSD GOODRAM CX400

Odzyskiwanie danych z dysku SSD GOODRAM CX400. To już kolejny model dysku SSD firmy Goodram, który również często ulega uszkodzeniu. Najczęsciej ulegają uszkodzeniu model Goodram CX300. Najczęstszym objawem uszkodzenia dysku CX300 czy CX400 jest informacja że dysk jest wykrywany jako SATAFIRM S11.  Dodatkowo jeśli  sektory otworzymy w HEX edytorze to zobaczymy że są wypełnione zerami. Dysk zachowuje się w ten sposób gdy dochodzi do uszkodzenia części komórek pamięci w układach NAND.

Z uwagi na zastosowany kontroler PS3111 odzyskanie danych Goodram CX400 wymaga podłączenia dysku za pomocą adaptera PATA-SATA. Adapter jest konieczny aby uruchomić dysk w trybie technologicznym. Tylko w tym trybie za pomocą specjalistycznego narzędzia PC-3000 SSD jest możliwość odbudowy translatora dysku i uzyskania dostępu do danych. Ilość uszkodzonych komórek pamięci ma wpływ czy odzyskamy wszystkie dane czy tylko ich część.

Odzyskanie danych Goodram CX400
Goodram CX400
Odzyskanie danych z dysku Goodram CX400
Odzyskanie danych z dysku Goodram CX400

Bardzo często w początkowym odczycie danych w procesie odzyskiwania danych z dysku Goodram CX400 występuje bardzo duża ilość bad sektorów. Aby ilość bad sektorów zniwelować stosuję się rożnie metody termiczne. W efekcie można zniwelować ilość uszkodzonych plików.

Oprócz modelu GOODRAM CX400 jest możliwość odzyskania danych z uszkodzonego dysku GOODRAM CX300, GOODRAM CX100,  GOODRAM S400U, GOODRAM IRDM Pro i wielu innych.

LISTA WSPIERANYCH DYSKÓW SSD

W przypadku awarii dysku SSD zapraszamy do nas na bezpłatną wycenę.

Odzyskanie danych z tabletu

Film przedstawiający proces odzyskanie danych z tabletu Lenovo YOGA

Krótki film przedstawiający w skrócie proces odzyskanie danych z tabletu Lenovo YOGA

Krótki film przedstawiający w skrócie proces odzyskanie danych metodą ISP z tabletu Lenovo YOGA. Metoda ta polega na wlutowaniu się w określone punkty do płyty głównej tabletu lub telefonu w celu nawiązania komunikacji z pamięcią telefonu i odczytaniu zawartości pamięci.

Niestety metodę ISP możliwa stosować tylko w starszych wersjach telefonów i tabletach.

Odzyskanie danych metodą ISP z tabletu Lenovo YOGA

 

W przypadku awarii tabletu lub telefonu zapraszamy do kontaktu.

Odzyskanie danych z dysku SSD Goodram CX300

Film przedstawiający proces odzyskiwania danych z dysku SSD GOODRAM CX300

Krótki film przedstawiający w skrócie proces odzyskiwania danych z dysku SSD GOODRAM CX300

Krótki film przedstawiający w skrócie proces odzyskiwania danych z dysku SSD GOODRAM CX300. Dysk SSD GoodRam CX300 wykrywany jako SATAFIRM. Dysk ten oparty jest o kontroler Phison PS3111, który często ulega niespodziewanym awariom.

Dodatkowo jeśli  sektory otworzymy w HEX edytorze to zobaczymy że są wypełnione zerami. Dysk zachowuje się w ten sposób gdy dochodzi do uszkodzenia części komórek pamięci w układach NAND.

Z uwagi na zastosowany kontroler PS3111 proces odzyskania danych Goodram CX300 wymaga podłączenia dysku za pomocą adaptera PATA-SATA. Adapter jest konieczny aby uruchomić dysk w trybie technologicznym. Tylko w tym trybie za pomocą specjalistycznego narzędzia PC-3000 SSD jest możliwość odbudowy translatora dysku i uzyskania dostępu do danych. Ilość uszkodzonych komórek pamięci ma wpływ czy odzyskamy wszystkie dane czy tylko ich część.

 

Oprócz modelu GOODRAM CX300 jest możliwość odzyskania danych z uszkodzonego dysku GOODRAM CX400, GOODRAM CX100,  GOODRAM S400U, GOODRAM IRDM Pro, ADATA SP550, ADATA SU650, ADATA SU800, AMD Radeon R3, Apacer AS350 Panther, AMD Radeon R5, CFast Lexar Professional 3400, Corsair Force LX, Crucial BX100, Crucial BX500, WD Green i wielu innych.

LISTA WSPIERANYCH DYSKÓW SSD

W przypadku awarii dysku SSD zapraszamy do nas na bezpłatną wycenę.

Odzyskiwanie danych Silicon Power SP A55

Odzyskiwanie danych z dysku SSD Silicon Power SP A55

Odzyskiwanie danych z dysku SSD Silicon Power SP A55

Odzyskanie danych z dysku SSD Silicon Power SP A55.

Niestety z racji zastosowanego kontrolera Silicon Motion SM2258XT dysk ten nie jest wspierany przez sprzęt do odzyskiwania danych PC-3000. Tym samym nie można do dysku wgrać gotowego loadera i zregenerować translatora.

Natomiast przy określonych objawach tego modelu dysku jest możliwość odzyskania danych używając PC-3000.

Zachowanie dysku  przy podłączeniu do komputera: jest wykrywany przez system operacyjny i przez chwile jest dostęp do danych a następnie dostęp się urywa.  Jeśli dysk wykazuje takie objawy to najprawdopodobniej dane można odzyskać.

W tym przypadku 100% potrzebnych danych zostało odzyskanych. Ale trzeba się spieszyć bo dostęp do danych może się skończyć!!!

Aby nie doprowadzić do utraty danych warto często robić kopie danych. Dyski SSD nie dają żadnych objawów przed uszkodzeniem więc nie można się zorientować, że coś się dzieje złego z dyskiem. Po prostu można wyłączyć komputer i już nie włączyć prawidłowo i nie mieć dostępu do danych.

Odzyskiwanie danych Silicon Power SP A55
Silicon Power SP A55
Odzyskiwanie danych Silicon Power A55 za pomocą PC-3000
Silicon Power SP A55

Oprócz modelu SSD Silicon Power A55 jest możliwość odzyskania danych z uszkodzonego dysku Silicon Power Slim S55,  Silicon Power Slim S55 (PS3111), Silicon Power Slim S60 i wielu innych.

LISTA WSPIERANYCH DYSKÓW SSD

W przypadku awarii dysku SSD zapraszamy do nas na bezpłatną wycenę.

Możliwość odzyskania danych w przypadku uszkodzeń firmware dysku  jest możliwa jedynie dla dysków opartych o interfejs ATA oraz SATA. W przypadku dysków opartych o interfejs PCI-E lub NVMe takich jak np: Samsung 960 Pro or Apple MacBook Pro Retina SSD’s nie ma możliwości odzyskania danych. Tego typu dyski nie posiadają standardowego kontrolera a część operacji jest wykonywana bezpośrednio przez procesor komputera. Właścicielom dysków PCI-E lub NVMe zalecamy naprawdę częste wykonywanie kopii bezpieczeństwa.

stukający dysk - WD3200LPVX

Stukający dysk – WD3200LPVX

Kolejny pacjent - stukający dysk - WD3200LPVX. Dysk po upadku z uszkodzoną głowicą.  Po podłączeniu zasilania dysk wydaje dziwne dźwięki. Widać na zdjęciach jak został urwany slider odczytujący/zapisujący dane na powierzchni talerza. Po zainstalowaniu nowego zespołu głowic wszystkie dane użytkownika zostały odzyskane.

stukający dysk - WD3200LPVX
urwany slider głowicy dysku WD3200LPVX
wymiana głowicy - WD3200LPVX
wymiana głowicy - WD3200LPVX
uszkodzona głowica dysku twardego WD3200LPVX
uszkodzona głowica dysku twardego WD3200LPVX
stukający dysk - WD3200LPVX. odzyskiwanie danych z dysku z uszkodzoną głowicą
wnętrze dysku WD3200LPVX

Odzyskujemy dane z uszkodzonych dysków twardych 1,8″, 2,5″, 3,5″ z interfejsem SATA, ATA(IDE), USB, SSHD (Solid State Hybrid Drive), microSATA i ZIF wszystkich marek i modeli (Seagate, Western Digital, Fujitsu, Samsung, Maxtor, Quantum, IBM (HGST), HITACHI, TOSHIBA).

Zapraszam do zakładki Kontakt

Odzyskiwanie danych Goodram CX300

Odzyskiwanie danych z dysku SSD GOODRAM CX300

Odzyskiwanie danych z dysku SSD GOODRAM CX300

Odzyskiwanie danych z dysku SSD GOODRAM CX300. Najczęstszym objawem uszkodzenia dysku jest informacja że dysk jest wykrywany jako SATAFIRM S11.  Dodatkowo jeśli  sektory otworzymy w HEX edytorze to zobaczymy że są wypełnione zerami. Dysk zachowuje się w ten sposób gdy dochodzi do uszkodzenia części komórek pamięci w układach NAND.

Z uwagi na zastosowany kontroler PS3111 odzyskanie danych Goodram CX300 wymaga podłączenia dysku za pomocą adaptera PATA-SATA. Adapter jest konieczny aby uruchomić dysk w trybie technologicznym. Tylko w tym trybie za pomocą specjalistycznego narzędzia PC-3000 SSD jest możliwość odbudowy translatora dysku i uzyskania dostępu do danych. Ilość uszkodzonych komórek pamięci ma wpływ czy odzyskamy wszystkie dane czy tylko ich część.

Odzyskiwanie danych Goodram CX300
Goodram CX300
Odzyskiwanie danych Goodram CX300
Odzyskiwanie danych Goodram CX300

Oprócz modelu GOODRAM CX300 jest możliwość odzyskania danych z uszkodzonego dysku GOODRAM CX100,  GOODRAM S400U, GOODRAM IRDM Pro i wielu innych.

LISTA WSPIERANYCH DYSKÓW SSD

W przypadku awarii dysku SSD zapraszamy do nas na bezpłatną wycenę.