Odzyskiwanie danych Silicon Power SP A55

Odzyskiwanie danych z dysku SSD Silicon Power SP A55

Odzyskiwanie danych z dysku SSD Silicon Power SP A55

Odzyskanie danych z dysku SSD Silicon Power SP A55.

Niestety z racji zastosowanego kontrolera Silicon Motion SM2258XT dysk ten nie jest wspierany przez sprzęt do odzyskiwania danych PC-3000. Tym samym nie można do dysku wgrać gotowego loadera i zregenerować translatora.

Natomiast przy określonych objawach tego modelu dysku jest możliwość odzyskania danych używając PC-3000.

Zachowanie dysku  przy podłączeniu do komputera: jest wykrywany przez system operacyjny i przez chwile jest dostęp do danych a następnie dostęp się urywa.  Jeśli dysk wykazuje takie objawy to najprawdopodobniej dane można odzyskać.

W tym przypadku 100% potrzebnych danych zostało odzyskanych. Ale trzeba się spieszyć bo dostęp do danych może się skończyć!!!

Aby nie doprowadzić do utraty danych warto często robić kopie danych. Dyski SSD nie dają żadnych objawów przed uszkodzeniem więc nie można się zorientować, że coś się dzieje złego z dyskiem. Po prostu można wyłączyć komputer i już nie włączyć prawidłowo i nie mieć dostępu do danych.

Odzyskiwanie danych Silicon Power SP A55
Silicon Power SP A55
Odzyskiwanie danych Silicon Power A55 za pomocą PC-3000
Silicon Power SP A55

Oprócz modelu SSD Silicon Power A55 jest możliwość odzyskania danych z uszkodzonego dysku Silicon Power Slim S55,  Silicon Power Slim S55 (PS3111), Silicon Power Slim S60 i wielu innych.

LISTA WSPIERANYCH DYSKÓW SSD

W przypadku awarii dysku SSD zapraszamy do nas na bezpłatną wycenę.

Możliwość odzyskania danych w przypadku uszkodzeń firmware dysku  jest możliwa jedynie dla dysków opartych o interfejs ATA oraz SATA. W przypadku dysków opartych o interfejs PCI-E lub NVMe takich jak np: Samsung 960 Pro or Apple MacBook Pro Retina SSD’s nie ma możliwości odzyskania danych. Tego typu dyski nie posiadają standardowego kontrolera a część operacji jest wykonywana bezpośrednio przez procesor komputera. Właścicielom dysków PCI-E lub NVMe zalecamy naprawdę częste wykonywanie kopii bezpieczeństwa.

stukający dysk - WD3200LPVX

Stukający dysk – WD3200LPVX

Kolejny pacjent - stukający dysk - WD3200LPVX. Dysk po upadku z uszkodzoną głowicą.  Po podłączeniu zasilania dysk wydaje dziwne dźwięki. Widać na zdjęciach jak został urwany slider odczytujący/zapisujący dane na powierzchni talerza. Po zainstalowaniu nowego zespołu głowic wszystkie dane użytkownika zostały odzyskane.

stukający dysk - WD3200LPVX
urwany slider głowicy dysku WD3200LPVX
wymiana głowicy - WD3200LPVX
wymiana głowicy - WD3200LPVX
uszkodzona głowica dysku twardego WD3200LPVX
uszkodzona głowica dysku twardego WD3200LPVX
stukający dysk - WD3200LPVX. odzyskiwanie danych z dysku z uszkodzoną głowicą
wnętrze dysku WD3200LPVX

Odzyskujemy dane z uszkodzonych dysków twardych 1,8″, 2,5″, 3,5″ z interfejsem SATA, ATA(IDE), USB, SSHD (Solid State Hybrid Drive), microSATA i ZIF wszystkich marek i modeli (Seagate, Western Digital, Fujitsu, Samsung, Maxtor, Quantum, IBM (HGST), HITACHI, TOSHIBA).

Zapraszam do zakładki Kontakt

Odzyskiwanie danych Goodram CX300

Odzyskiwanie danych z dysku SSD GOODRAM CX300

Odzyskiwanie danych z dysku SSD GOODRAM CX300

Odzyskiwanie danych z dysku SSD GOODRAM CX300. Najczęstszym objawem uszkodzenia dysku jest informacja że dysk jest wykrywany jako SATAFIRM S11.  Dodatkowo jeśli  sektory otworzymy w HEX edytorze to zobaczymy że są wypełnione zerami. Dysk zachowuje się w ten sposób gdy dochodzi do uszkodzenia części komórek pamięci w układach NAND.

Z uwagi na zastosowany kontroler PS3111 odzyskanie danych Goodram CX300 wymaga podłączenia dysku za pomocą adaptera PATA-SATA. Adapter jest konieczny aby uruchomić dysk w trybie technologicznym. Tylko w tym trybie za pomocą specjalistycznego narzędzia PC-3000 SSD jest możliwość odbudowy translatora dysku i uzyskania dostępu do danych. Ilość uszkodzonych komórek pamięci ma wpływ czy odzyskamy wszystkie dane czy tylko ich część.

Odzyskiwanie danych Goodram CX300
Goodram CX300
Odzyskiwanie danych Goodram CX300
Odzyskiwanie danych Goodram CX300

Oprócz modelu GOODRAM CX300 jest możliwość odzyskania danych z uszkodzonego dysku GOODRAM CX100,  GOODRAM S400U, GOODRAM IRDM Pro i wielu innych.

LISTA WSPIERANYCH DYSKÓW SSD

W przypadku awarii dysku SSD zapraszamy do nas na bezpłatną wycenę.

odzyskanie danych Samsung 840 Evo

Odzyskiwanie danych z dysku SSD Samsung 840 Evo

Odzyskiwanie danych z dysku SSD Samsung 840 EVO

Odzyskiwanie danych z dysku SSD Samsung 840 EVO, Samsung PM 851 i Samsung 850 Pro. Głównym problem tych dysków jest bardzo zła jakość kości pamięci NAND, co powoduje duże ilości błędów ECC a w rezultacie doprowadza do degradacji pamięci NAND.

 

Odzyskiwanie danych z dysku SSD Samsung 840 Evo
Odzyskiwanie danych z dysku SSD Samsung 840 Evo, połączenie terminal

Dyski z tej rodziny mają bardzo skomplikowaną wewnętrzną strukturę oprogramowania wraz z szyfrowaniem. Aby przełączyć dysk SSD w tryb technologiczny konieczne jest użycie połączenia terminalowego , ponieważ polecenia ATA są zablokowane w przypadku uszkodzeń oprogramowania wewnętrznego dysku.

Lista możliwych do odzyskania dysków SSD firmy Samsung:

 •     Samsung MLC;
 •     Samsung 470 również modele Apple;
 •     Samsung PM810 (mSATA version of 470) ;
 •     Samsung 830 również modele Apple;
 •     Samsung PM830;
 •     Samsung 840;
 •     Samsung PM840;
 •     Samsung PM841;
 •     Samsung 840 Pro;
 •     Samsung 840 Evo (również mSATA);
 •     Samsung PM851 (również mSATA);
 •     Samsung CM871;
 •     Samsung 850 Pro;

LISTA WSPIERANYCH DYSKÓW SSD

odzyskiwanie danych z karty SD

Odzyskiwanie danych z karty SD

Odzyskiwanie danych z karty SD

Karta został uszkodzona mechanicznie i nie było dostępu do zapisanych na niej danych.

Płytka drukowana PCB karty była powykrzywiana i widać było zagięcia połączeń elektrycznych.

Odzyskiwanie danych z karty SD  polegała na odtworzeniu wszystkich połączeń elektrycznych w linii zagięcia jak również połączeń układu pamięci.

W efekcie wszystkie dane z karty zostały odzyskane.