Dziwne odgłosy wydobywające się z uszkodzonego dysku twardego

Odgłosy uszkodzonego dysku twardego

 

Dziwne odgłosy wydobywające się z uszkodzonego dysku twardego często są charakterystyczne dla każdego producenta dysków. Najpopularniejsze odgłosy to stukanie, dysk nie kręci tylko pika, odgłosy tarcia, głośne kręcenie silnika. Takie nienaturalne odgłosy oznaczają problemy z dyskiem spowodowane wieloma czynnikami: uszkodzenia głowicy, silnika lub powierzchni talerzy, rzadko są są to uszkodzenia strefy serwisowej. Dziwne odgłosy mogą również być spowodowane uszkodzeniami układów płytki PCB jak również oprogramowaniem znajdującym się na podzespołach elektroniki dysku.

WD

Odgłosy z dysków WD, odglosy uszkodzonego dysku twardego

Przykładowe odgłosy

1. Typowe odgłosy pikania dla WD 2,5″. Sinik nie kręci ponieważ głowica zaparkowała na talerzach dysków, blokując obracanie silnika. W przypadku takich odgłosów konieczne jest otworzenie dysku w komorze bezpyłowej i usunięcie głowicy z powierzchni talerzy.

2. Typowe odgłosy pikania dla WD 2,5″. Sinik nie kręci ponieważ głowica zaparkowała na talerzach dysków, blokując obracanie silnika. W przypadku takich odgłosów konieczne jest otworzenie dysku w komorze bezpyłowej i usunięcie głowicy z powierzchni talerzy.

3. Typowe odgłosy uszkodzonej głowicy dla dysków WD 3,5″. Silnik zaczyna kręcić normalnie ale głowica dysku stuka. Konieczne jest otworzenie dysku w kabinie bezpyłowej i wymiana uszkodzonej głowicy.

4. Typowe odgłosy uszkodzonej głowicy dla dysków WD 2,5″. Silnik zaczyna kręcić normalnie ale głowica dysku stuka. Konieczne jest otworzenie dysku w kabinie bezpyłowej i wymiana uszkodzonej głowicy.

Samsung

Odgłosy z dysków Samsung

Przykładowe odgłosy

1. Typowe odgłosy pikania dla Samsung 2,5″. Sinik nie kręci ponieważ głowica zaparkowała na talerzach dysków, blokując obracanie silnika. W przypadku takich odgłosów konieczne jest otworzenie dysku w komorze bezpyłowej i usunięcie głowicy z powierzchni talerzy.

2. Typowe odgłosy uszkodzonej głowicy dla dysków Samsung 2,5″. Silnik zaczyna kręcić normalnie ale głowica dysku stuka. Konieczne jest otworzenie dysku w kabinie bezpyłowej i wymiana uszkodzonej głowicy.

Seagate

Odgłosy z dysków Seagate

Przykładowe odgłosy

1. Typowe odgłosy pikania dla Seagate 2,5″. Sinik nie kręci ponieważ głowica zaparkowała na talerzach dysków, blokując obracanie silnika. W przypadku takich odgłosów konieczne jest otworzenie dysku w komorze bezpyłowej i usunięcie głowicy z powierzchni talerzy.

2. Typowe odgłosy pikania dla Seagate 2,5″. Sinik nie kręci ponieważ głowica zaparkowała na talerzach dysków, blokując obracanie silnika. W przypadku takich odgłosów konieczne jest otworzenie dysku w komorze bezpyłowej i usunięcie głowicy z powierzchni talerzy.

3. Typowe odgłosy uszkodzonej głowicy dla dysków Seagate 3,5″. Silnik zaczyna kręcić normalnie ale głowica dysku stuka. Konieczne jest otworzenie dysku w kabinie bezpyłowej i wymiana uszkodzonej głowicy.

Toshiba

Odgłosy z dysków Toshiba

Przykładowe odgłosy

1. Typowe odgłosy pikania dla dysków Toshiba 2,5″. Sinik nie kręci ponieważ głowica zaparkowała na talerzach dysków, blokując obracanie silnika. W przypadku takich odgłosów konieczne jest otworzenie dysku w komorze bezpyłowej i usunięcie głowicy z powierzchni talerzy.

2. Typowe odgłosy pikania dla Toshiba 2,5″. Sinik nie kręci ponieważ głowica zaparkowała pomiędzy rampą a talerzami dysków, blokując obracanie silnika. W przypadku takich odgłosów konieczne jest otworzenie dysku w komorze bezpyłowej i usunięcie głowicy blokującej obracanie talerzy.

3. Typowe odgłosy uszkodzonej głowicy dla dysków Toshiba 2,5″. Silnik zaczyna kręcić normalnie ale głowica dysku stuka. Konieczne jest otworzenie dysku w kabinie bezpyłowej i wymiana uszkodzonej głowicy.

Hitachi

Odgłosy z dysku Hitachi

Przykładowe odgłosy

1. Typowe odgłosy pikania dla dysków Hitachi 2,5″. Sinik nie kręci ponieważ głowica zaparkowała na talerzach dysków, blokując obracanie silnika. W przypadku takich odgłosów konieczne jest otworzenie dysku w komorze bezpyłowej i usunięcie głowicy z powierzchni talerzy.

 

Odgłosy z dysku twardego

Czasami jest już za późno na odzyskanie danych. Nie czekaj tylko jak najszybciej skontaktuj sie z Nami.

Opublikowany przez ZRecovery – Odzyskiwanie danych Niedziela, 6 maja 2018