Odzyskiwanie danych z dysku SSD GOODRAM CX400

Odzyskanie danych Goodram CX400

Odzyskiwanie danych z dysku SSD GOODRAM CX400

Odzyskiwanie danych z dysku SSD GOODRAM CX400. To już kolejny model dysku SSD firmy Goodram, który również często ulega uszkodzeniu. Najczęsciej ulegają uszkodzeniu model Goodram CX300. Najczęstszym objawem uszkodzenia dysku CX300 czy CX400 jest informacja że dysk jest wykrywany jako SATAFIRM S11.  Dodatkowo jeśli  sektory otworzymy w HEX edytorze to zobaczymy że są wypełnione zerami. Dysk zachowuje się w ten sposób gdy dochodzi do uszkodzenia części komórek pamięci w układach NAND.

Z uwagi na zastosowany kontroler PS3111 odzyskanie danych Goodram CX400 wymaga podłączenia dysku za pomocą adaptera PATA-SATA. Adapter jest konieczny aby uruchomić dysk w trybie technologicznym. Tylko w tym trybie za pomocą specjalistycznego narzędzia PC-3000 SSD jest możliwość odbudowy translatora dysku i uzyskania dostępu do danych. Ilość uszkodzonych komórek pamięci ma wpływ czy odzyskamy wszystkie dane czy tylko ich część.

Odzyskanie danych Goodram CX400
Goodram CX400
Odzyskanie danych z dysku Goodram CX400
Odzyskanie danych z dysku Goodram CX400

Bardzo często w początkowym odczycie danych w procesie odzyskiwania danych z dysku Goodram CX400 występuje bardzo duża ilość bad sektorów. Aby ilość bad sektorów zniwelować stosuję się rożnie metody termiczne. W efekcie można zniwelować ilość uszkodzonych plików.

Oprócz modelu GOODRAM CX400 jest możliwość odzyskania danych z uszkodzonego dysku GOODRAM CX300, GOODRAM CX100,  GOODRAM S400U, GOODRAM IRDM Pro i wielu innych.

LISTA WSPIERANYCH DYSKÓW SSD

W przypadku awarii dysku SSD zapraszamy do nas na bezpłatną wycenę.